Zamilujte sa do nábytku vo vašej zimnej záhrade

Zamilujte sa do nábytku vo vašej zimnej záhrade

Aj vás mrzí, že teplé dni sú preč a nebudete sa môcť vonku kochať krásou kvetov a sviežim vzduchom? Drobnou náplasťou na dušu vám bude vaša zimná záhrada, ktorú ste si vytvorili na terase, balkóne alebo v ľubovoľnej časti domu či bytu, kde je dostatok svetla a klíma vhodná pre rastliny. Okrem toho však zimnú záhradu nezabudnite obdariť vhodným záhradným nábytkom.

Jedinečná zimná záhrada aj vďaka nábytku a doplnkom

Tiež ste už párkrát rozmýšľali, že by nebolo zlé tráviť studené jesenné či zimné dni v objatí kvetín a v prostrední, kde sa neklepete od zimy? Do zimnej záhrady môžete vstupovať bez ohľadu na to, či vonku prší, zúri víchrica, mrzne alebo sneží. Zabaľte sa do hrubého svetra, do ruky šálka s horúcim čajom, obľúbená kniha – alebo aj nie – a kochajte sa krásou okolo vás. Samozrejme, po stojačky to pohodlné nebude.

Nielen kvety by mali mať v zimnej záhrade ideálne podmienky, ale aj vy. To znamená, že si do svojej zimnej záhrady zabezpečte pohodlné kreslo, závesnú hojdačku alebo záhradnú sedačku, nejaký stolík a dekorácie, ktoré zo zimnej záhrady spravia príjemné a útulné miesto na oddych. Nezabudnite ani na mäkučké podušky a teplé deky, do ktorých sa môžete zababušiť, keď budete v záhrade sedieť pridlho. Človek sa nechá tak ľahko zviesť.

Aký záhradný nábytok je ako stvorený do zimnej záhrady?

Medzi výhody zimných záhrad patrí jednoznačne aj to, že sú zastrešené, to znamená, že nepodliehajú vplyvom počasia tak ako napr. exteriérový záhradný nábytok. Ten je špeciálne zostavený tak, aby ho nič neohrozilo. V zimnej záhrade na nábytok neprší ani nie je potrebné ho tak často čistiť od prachu a lístia či chrániť pred mrazmi. Preto sa pri výbere vhodného nábytku môžete doslova vyšantiť. Ratanová alebo klasická pohovka?

Je to na vás, avšak pri klasických čalúnených pohovkách potom pozor na plesne, chlad a vlhkosť im nemusia vyhovovať. Kto zmýšľa prakticky, nechá sa očariť zostavami záhradného nábytku z ratanu alebo ešte lepšie odolného umelého ratanu v rôznych farebných prevedeniach a výpletoch. Nábytok z umelého ratanu alebo dreva sa do prostredia zimnej záhrady jednoducho hodí, veď je tak blízko k prírode!

Spestrite nábytok v zimnej záhrade originálnymi prvkami

Chcete vašou zimnou záhradou zaujať už na prvý pohľad? Okrem kvetín, ktoré tam prezimúvajú, ale aj tých, čo v zimnej záhrade majú stále miesto, môžete zaujať aj zaujímavými doplnkami. Čo sa hodí k záhradnému nábytku lepšie ako podsedáky s kvetinovým vzorom, využiteľné ako na sedačky, tak i na hojdačky či kreslá?

Na konferenčný stolík patrí váza s kvetmi, a kto chce skutočnú romantiku, môže si do zimnej záhrady zavesiť aj baldachýn, lampáše, lampióny alebo množstvo svetielok, romantiky nikdy nie je dosť.