Prečo sú betónové ploty vždy obľúbené

Betónové ploty sú dnes jednou z najpopulárnejších technológií oplotenia! Sú univerzálne, vhodné pre akýkoľvek typ pôdy a nevyžadujú ani nalievanie základov. Betónová hmota je zhutnená veľmi opatrne, aby sa zabránilo vniknutiu častíc vlhkosti do dosky, takže ploty sú dosť odolné a môžu trvať až 50 rokov.

Technológia tvorby

Betónové ploty pozostávajú z častí, ktoré sú inštalované medzi stĺpmi. Sekcie a podpery sú vyrobené z materiálov šetrných k životnému prostrediu: vysokopevnostný cement, riečny piesok a kamenivo, zmäkčovadlá a voda.

Pre trvanlivosť v doskách a stĺpoch s priemerom v súlade s 6 a 8 mm sú namontované vo vnútri dosky a stĺpy. To poskytuje výrobkom odolnosť voči zaťaženiu ohybom.

Zmes na výrobu plotu je homogénna a potom umiestnená do formy na vibračný stôl. Vibračné zhutňovanie je najmodernejší spôsob, ako dodať betónu požadované vlastnosti. Po takomto spracovaní v hmote nezostávajú žiadne vzduchové póry, do ktorých by sa pri prevádzke mohla dostať voda, zamrznúť na námraze a poškodiť tanier.

Vysušené dosky je možné ihneď namontovať. Najprv nainštalujte podpery do jamy a zabetónujte ich. V závislosti od podmienok prostredia začnite priamo inštalovať panely.

Výhody betónových plotov

Betónové segmentové ploty si našli mnoho priaznivcov vďaka svojim mnohým výhodám:

  • Pevnosť a odolnosť. Vysoká hustota výrobkov (hmotnosť jedného taniera dosahuje 80 kg) poskytuje dlhú životnosť, odolnosť voči fyzikálnym a atmosférickým vplyvom.
  • Estetika. Hladký alebo reliéfny tanier vyzerá sám o sebe krásne. Plot môže byť tiež natretý v akejkoľvek farbe v kombinácii s dizajnom lokality.
  • Rýchla a jednoduchá inštalácia. Po upevnení podpier stačí jednoducho nainštalovať sekcie do drážok – a plot je pripravený.
  • Všestrannosť. Tento typ plotu je vhodný pre rôzne zariadenia infraštruktúry, ľahko sa inštaluje v nerovnom teréne.

Nemenej dôležitým ukazovateľom je vysoký výkon. Pevná doska nedovolí vetru, hluku, zvedavým pohľadom a túlavým zvieratám vstúpiť do priestoru. Starostlivosť o takýto plot je veľmi jednoduchá – stačí ho raz za rok pozametať metlou alebo umyť vodou. Hustota betónu nedovolí, aby sa nečistoty a prach prilepili na povrch. Toto sú dodatočné argumenty v prospech inštalácie betónového plotu sekcií na mieste.