Regály znamenajú poriadok v sklade: Podľa čoho ich vyberať?

Základom úspechu je systém a dobre nastavený skladový manažment. Ako vám v rámci vašej firmy pomôžu skladové regály a prečo sú v dnešnej dobe nevyhnutnosťou?

V sklade by mal za každých okolností panovať poriadok. Jedine tak vždy nájdete, čo hľadáte a vaši zamestnanci sa nebudú zbytočne zdržiavať pátraním po „stratených“ položkách a tovare, ktorý nemá svoje stabilné miesto. Pomôže vám kvalitné vybavenie skladu, prehľadné úložné skladové regály.

Potrebujete paletové regály, kovové alebo klasické?

Zamyslite sa nad tým, ktorý typ úložného priestoru bude do vášho skladu najlepšie pasovať. Ak pracujete predovšetkým s tovarom uskladneným na paletách, potom sa zamerajte na paletové regály. Ich robustná konštrukcia si poradí aj s obsahom vysokej hmotnosti. Dĺžka políc je navrhnutá s ohľadom na rozmery klasických paliet, rovnako ako rozostup políc. Pre skladovanie podlhovastých položiek s nižšou hmotnosťou, sa zase hodia konzolové regály. A ak potrebujete uskladniť napríklad väčšie množstvo pneumatík, zamerajte sa na špeciálne regály na pneumatiky. Kovové regály vám zas poskytnú dokonalý prehľad o svojom obsahu.

Z policového regálu až po flexibilné policové systémy

Ak pracujete skôr s tovarom v menších vreciach a krabiciach, policový regál bude tým pravým riešením. Môžete vyberať z rôznych typov regálov podľa ich rozmerov. Má váš sklad vysoké stropy? Využite to! Ako? Voľte vysoké regály s väčším množstvom políc, ktoré dokážu na malej podlahovej ploche uskladniť veľké množstvo materiálu alebo tovaru. Výsledkom je šetrenie priestoru a ešte lepší prehľad o situácii v sklade. Väčšina regálov je vytvorená tak, aby ste mohli meniť ich rozmery a posúvať jednotlivé police podľa potreby, k niektorým typom možno dokúpiť tiež prídavné sekcie, čím vám vzniknú celé policové systémy. Prídavné časti ponúkajú rovnakú nosnosť a kvalitu ako základný modul a pripájať ich môžete podľa priestoru v sklade.

Veľkosť skladu rozhoduje o konkrétnom type regálov

Skladové regály vyberajte až po dôkladnom premeraní priestoru skladu. Zvážte, ktoré z regálov budú vo vašom prípade najvhodnejšie tak, aby ste efektívne využili priestor skladu a umožnili prehľadnú organizáciu všetkého tovaru. Ak si neviete rady, obráťte sa na odborníkov z MEDCOM, ktorí majú s výberom vhodných regálov a organizáciou v sklade dlhoročné skúsenosti.