Ako predĺžiť životnosť dvoch najpoužívanejších spotrebičov

Spotrebiče sú neodmysliteľnými súčasťami našich domácností a bez nich by sme si nevedeli predstaviť ani jeden deň. Keďže dnes je dostupnosť spotrebičov podstatne lepšia ako pred pár rokmi, automaticky sa tak znižuje aj kvalita niektorých z nich. V ponuke nájdeme až prekvapivo lacné spotrebiče, avšak treba si uvedomiť, že za nízkou cenou sa skrýva nízka kvalita.

Ako ale predĺžiť životnosť dvoch najpoužívanejších spotrebičov, čiže rúry a práčky?

Práčka

Vo väčšine domácnosti je to najviac vyťažený spotrebič, no jeho životnosť vie byť podstatne nižšia ako pred pár rokmi. Dostupnosť práčok je väčšia a dnes nie je problém kúpiť si akúkoľvek práčku od viacerých výrobcov. Ak ale chceme, aby nám práčka dlho vydržala, musíme sa o ňu starať. Nezáleží na tom, či máte práčku Bosch, u ktorej si bez problémov môžete kedykoľvek kúpiť dobré Bosch náhradné diely.

Práčku by ste mali pravidelne čistiť zvnútra, to znamená, že po určitom čase je potrebné vyčistiť najmä vnútro bubna na to určeným prípravkom. Zároveň je potrebné po každom praní preplachovať zásobník na prach, aby vám v ňom neostali zvyšky prachu, aviváže.

Ak sa chcete vyhnúť plesniam, dôkladne vytierajte vždy po každom praní gumové tesnenia práčky. Práve v týchto miestach, záhyboch ostáva stáť voda, ktorá môže byť ideálnym prostredím na rozmnoženie plesní.

Rúra

Aby vám elektrická rúra vydržala veľmi dlho, je potrebné ju dôkladne čistiť. Používajte prípravok na mastnotu, ktorá vám zo stien vnútra rúry odstráni zažratú špinu a rúra tak bude vyzerá ako nová. Nezabúdajte aj pravidelne čistiť mriežku v rúre, na ktorú sa môže prichytiť jedlo, ktoré sa vám na ňu pripečie a potom by ste ho už ťažko odstránili.

Po čase bude potrebné kúpiť náhradné diely. Ak používate rúru značky Beko, objednať si nové Beko náhradné diely budete môcť dokonca aj cez internet.

Čistite však rúru ihneď po zakúpení a nedovoľte, aby vám začala zvnútra hrdzavieť. Vždy po pečení nezabúdajte rúru dôkladne vyvetrať.

Zdroj obrázka:

Autor: NosorogUA  / Shutterstock.com