Ako si vybrať kúpeľňovú skrinku

Nábytok do kúpeľne nekupujeme každý deň ako pečivo, preto si jej výber treba dobre premyslieť. Aby sme boli so skrinkou v kúpeľni stopercentne spokojní, musí spĺňať nielen estetické požiadavky, ale takisto poskytnúť dostatok priestoru veciam, ktoré v kúpeľni potrebujeme mať vždy poruke.

Špeciálne ošetrený nábytok do kúpeľne

Keď sa pozriete do modernej kúpeľne, dnes tam objavíte všeličo – populárne LED osvetlenie na strope, skrinkách či v okolí vane, farebne zaujímavé vodovodné batérie, závesnú keramiku i nábytok. Dnes sa od vybavenia očakáva praktickosť a dobrá údržba.

Kým so skrinkami na nožičkách či celým spodkom stojacimi na podlahe by ste časom mohli mať problém vzhľadom na ťažšie čistenie podlahy, príp. sa dolné časti skrinky obúchajú alebo znehodnotia pôsobením vody, s tými závesnými nie je takmer žiadna starosť, ak ich hrúbka steny v kombinácii s umývadlom unesie.

Všetky kúpeľňové skrinky sú vyrobené tak, aby boli schopné čeliť vlhkosti prítomnej v miestnosti. Ak si za kúpeľňovú skrinku vyberiete nábytok, ktorý na to pôvodne nebol určený, venujte jej aspoň ochranný vodoodolný náter.

Kúpeľňové skrinky pre všetky potreby

Jedna nie je nikdy dosť. Pochopíte to časom aj sami, keď zistíte, čo všetko potrebujete mať vo svojej kúpeľni poruke. Drogéria, to je jasná vec, no potom je tu ešte aj kozmetika alebo čistiace prostriedky, ktoré využívame často i denne, napr. na údržbu sanity.

A kto má vo svojej kúpeľni ešte aj práčku, potrebuje o to viac úložného priestoru, pretože niekde treba pracie prostriedky skladovať. Vo väčších kúpeľniach si môžete dovoliť aj skrinky na uteráky, tie menšie môžu byť zasa vďačné za skrinku pod umývadlo, príp. ešte aj závesnú skrinku na stenu. Už sa len rozhodnúť, či lepšie využijete skrinku so zásuvkami alebo policovú skrinku.

V tomto prípade však oceníte praktické organizéry do skriniek, ktoré jednak ochránia vnútro nábytku pred nečistotami, a jednak slúžia na lepšiu prehľadnosť.

Čo sa týka farebnosti kúpeľňových skriniek, výber je veľmi široký. Trendové biele, čierne, ale i mentolové, cyklámenové, modré skrinky do kúpeľne osviežia dizajn vašej kúpeľne a dodajú jej potrebný šmrnc. Ak sa vám farba, dekor, lesk či matnosť klasických skriniek nepáči, vyskúšajte pravý masív, ktorý si rozumie s tradičnou aj modernou kúpeľňou a s akoukoľvek farbou.

Pri výbere kúpeľňovej skrinky dajte tiež pozor na typ umývadla. Sú skrinky, ktoré sa iba zasunú pod závesné umývadlo, potom sú skrinky na zabudované umývadlo alebo skrinky vhodné na umývadlá-misy. Je to otázka preferencií. Keďže kúpeľňu budete využívať naozaj často a z času na čas ju navštívia aj vaši hostia, treba vyberať zodpovedne, aby ste mali byť na čo hrdí.