3 trendy ako si zariadiť bývanie

Harmónia farieb a doplnkov, pokoj v sebe samom, útulnosť izby a radosť z maličkostí. Tieto atribúty sú charakteristické pre škandinávsky spôsob života. Na portály forlis.eu sa venujeme práve veciam, ktoré vám pomôžu zariadiť moderný byt, ktorému nechýba útulnosť.

Dizajn interiéru

Rok čo rok sa objavujú nové a nové trendy v dizajne interiéru a jeho doplnkov, ktoré vás nabádajú k zmene toho vášho. Prehľad aktuálnych trendov vám ponúka inšpiráciu pre redizajn vášho pôvodného štýlu. Magazín forlis.eu ponúka rôzne rubriky vedúce k obohateniu alebo zmene životného štýlu aj u vás doma.

Sklo, kov a prírodné prvky

Pred tým ako pôjdete nadšene vyberať doplnky a farby do vášho domova, je potrebné zohľadniť pár vecí. Nevyberajte si len to, čo je práve v interiérovom dizajne in, ale to čo sa vám páči. Všetko je nutné robiť s mierou, aby z toho nevznikol chaos. Správnou voľbou, takou od srdca, podčiarknete atmosféru vášho domova.

Medené či mosadzné doplnky alebo úpravy sa veľmi pekne hodia k sivým odtieňom nábytku či podlahy. Nesmú chýbať doplnky ako keramické, kovové či sklenené svietniky, miesta pre izbové kvety a samozrejme treba sa postarať aj o kvalitné osvetlenie vo vintage štýle. V drobných detailoch spočíva aj výsledný charakter domu.

Objavte hygge

Dánske slovo hygge (hue-guh) vyjadruje náladu mysle, svetla, prírodných krás alebo vám hovorí o pocite, ktorý prežívate pri vychutnávaní si teplého nápoja. Charakterizuje niečo útulné, pri čom sa cítite skvele. Už len jemná vetvička, šišky alebo miska plná kamienkov, spríjemnia váš deň.

Ľahký štýl švédskeho života charakterizuje jednoduchý priestor s jemnými detailmi, ktoré dokonale uzatvárajú celkovú kompozíciu ladenia interiéru. Nevyhnutnosťou pri zariaďovaní interiéru je znalosť postupov a pod. Vaše bývanie si treba nevyhnutne do detailu premyslieť.