Zdravé telo znamená zdravý spánok

Životný rytmus sa v posledných desaťročiach výrazne zrýchlil, najmä na úkor času na spánok. Mnohí ľudia zabudli, že hlavným zdrojom energie pre produktívnu prácu je spánok. Na opätovné získanie plnej energie je potrebných v priemere 8 hodín spánku. Počas tohto obdobia sa zrýchľuje aj náš metabolizmus a regenerácia buniek, preto sa 7-9 hodín spánku nazýva spánok krásy. Tu môžete využiť ortopedický vankúš

Normy spánku

Od 50. rokov minulého storočia vedci na základe výskumu dospeli k záveru, že čas zdravého spánku závisí od veku človeka. Na základe týchto zistení boli všetci ľudia rozdelení do vekových skupín a pre každú skupinu boli vypracované odporúčania pre dostatočný spánok:

Veková skupinaOdporúčané hodiny spánku za noc
Novorodenec0-3 mesiaca14-17 hodín (National Sleep Foundation)

Žiadne odporúčania (American Academy of Sleep Medicine)

Baby4-12 mesiace12-16 hodín denne (vrátane denného spánku)
Posuvník1-2 roka11-14 hodín denne (vrátane denného spánku)
Predškolák3-5 rokov10-13 hodín denne (vrátane spánku)
Školák6-12 rokov9-12 hodín denne
Teenager13-18 rokov8-10 hodín denne
Dospelí18-60 rokov7 alebo viac hodín denne
61-64 roka7-9 hodiny
65 rokov a viac7-8 hodiny

Ako vidíte, nikomu sa neodporúča spať menej ako 7 hodín. Niekedy sa však človek aj po spánku potrebný počet hodín zobudí nevyspatý. Aby telo získalo potrebnú dávku energie a vitality, je kvalita spánku nevyhnutná, a práve tu je potrebné zdravotný vankúš na spanie. Početné prerušenia spánku a úzkostné sny signalizujú poruchu v tele alebo nevhodné podmienky. A mnohí to ťažko chápu aky vankus na krcnu chrbticu by bolo najvhodnejšie. Metropolitný štýl

Spánok je dobrá vec, ale pre väčšinu ľudí je dôležitá otázka, ako tento čas nájsť. Veľkou chybou je snaha vtesnať 8 hodín spánku do noci, ale kvôli práci, letom a nočným zmenám nie je možné si oddýchnuť celú noc. A anatomicky vankus na krcnu chrbticu vám môže pomôcť získať potrebný odpočinok. Výsledkom mnohých experimentov je kontroverzná technika polyfázového spánku: skrátenie nočného spánku z 8 na 3 až 5 hodín a zvýšenie počtu zaspávania počas 24 hodín. Táto technika je veľmi individuálna, ale každý, bez ohľadu na vek alebo životný štýl, si môže vytvoriť návyk na kvalitný spánok.

Existuje cesta von

Ak chcete zlepšiť kvalitu svojho spánku a odpočinku, musíte venovať pozornosť 6 základným aspektom:

Pravidelnosť. Chodenie spať každý deň v rovnakom čase a používanie anatomicky vankúš je možné dať interné programové centrum do poriadku.

  • Teplota. Chladný a čerstvý vzduch zabezpečuje pokojný spánok, preto by sa mala miestnosť vždy vetrať.
  •       Tma. Pri ponorení do polotmy sa mozgové procesy postupne spomaľujú a nervový systém sa upokojuje, čo pomáha rýchlejšie zaspať.
  •       Pozastavenie. Ak je ťažké zaspať, oplatí sa vstať z postele, pokúsiť sa rozptýliť a vrátiť sa do postele, keď sa budete cítiť pripravení odpadnúť.
  •       Odmietnite kofeín a alkohol vo veľkom množstve, najmä večer.
  •       Relaxácia. Dovoľte si relaxovať a odložte všetky problémy a starosti na zajtrajšok.

Nič vám nebráni dobre sa vyspať

Spánok a odpočinok znamenajú útulnosť a pohodlie, kde sa telo môže úplne uvoľniť. Nesprávna poloha krku alebo hlavy môže byť vážnou prekážkou odpočinku. Stuhnuté svaly, bolesti hlavy, osteochondróza, stláčanie krčnej chrbtice sú len niektoré z mnohých ochorení a problémov, ktoré ortopedicky vankus skusenosti.

Ortopedický vankúš navrhnutý tak, aby zabránil nepríjemným pocitom, ktoré nám bránia v dobrom nočnom odpočinku.

Na tento účel slúži ergonomický tvar, ktorý zabezpečuje prirodzenú a čo najpohodlnejšiu polohu tela, ako aj špeciálne antialergické výplne, ktoré pomáhajú stabilizovať vysoky tlak z chrbtice. Rôzne modely ortopedických vankúšov umožňujú uspokojiť individuálne potreby každého a pomôcť zmierniť bolest krku a ramena.

Pri výbere by ste mali vždy zohľadniť svoje vlastné preferencie, pretože každý sme iný. Starajte sa o svoje zdravie spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje!

Užite si sny a sladké sny!