Viete aký typ schodov sa vám hodí do vášho domu?

Aj keď v súčasnosti sa už poschodové domy stavajú menej, stále mnohé rodiny myslia do budúcnosti a chcú vytvoriť viacgeneračný rodinný dom, v ktorom budú môcť v budúcnosti žiť aj ich potomkovia.

Aby sme sa ale mohli dostať do vyšších podlaží, potrebujeme naprojektovať a zhotoviť schodisko, ktoré nám umožní prekonávať výškové rozdiely v rámci domácnosti.

Viete ale aký typ schodov sa vám hodí do rodinného domu?

Betónové schody

Betónové schody sú klasika, ktorá aj napriek tomu, že sa interiérové trendy časom menia, ostávajú v obľube aj naďalej. Betón je kvalitný pevný materiál, ktorá odoláva vonkajším vplyvom a preto je spoľahlivým moderným prvkom väčšiny domácností.

Ak nechcete príliš experimentovať a riadite sa tým, že si domácnosť zariaďujete podľa seba a nie podľa interiérových trendov, odporúčame vám dať si postaviť betónové schody. Betónové schody ale potrebujú obklad, aby mohli byť využívané. Parkety a dlažba ani zďaleka nespĺňajú požiadavky na obklad betónových schodíšť a preto vám odporúčame vyberať drevené nášľapy na schody. Drevo je prírodný materiál, ktorý je príjemný nielen na pohľad, ale aj dotyk a práve pri výbere obkladových materiálov dreveného schodišťa má navrch.

Drevené schody

Druhým veľmi obľúbeným typom schodov sú drevené schody. Drevo je veľmi obľúbený materiál, či už na podlahy, obklad stropov, obklad stien, na výrobu nábytku, ale aj na výrobu drevených schodov. Ak sa vám betónové schody príliš nepozdávajú, odporúčame vám vybrať si moderné drevené schody. Štýlové, praktické a hlavne nadčasové – aj takéto sú drevené schody, ktoré vám vydržia celé desaťročia

Drevené schody vyniknú v minimalisticky zariadených domácnostiach, ale aj v domácnostiach s rustikálnym nábytkom.

V moderných industriálne ladených interiéroch vynikne zase moderné schodište zo skla, kovu a dreva.

Zdroj obrázka:

Autor: Chuchawan  / Shutterstock.com