Vyberte si novú sedačku, ktorá bude pohodlná a moderná

Sedacia súprava je súčasť obývačky, bez ktorej by sme si obývačku ani len nevedeli predstaviť. Umožňuje nám relaxovať pri pozeraní filmu, ale aj pri čítaní obľúbenej knihy. Zároveň na ňu usádzame návštevy a preto by sme jej výber nemali podceňovať.

Vyberte si preto novú sedačku, ktorá bude pohodlná a zároveň aj moderná. Čo zohľadňovať pri jej výbere?

Veľkosť sedačky

Ak chcete mať sedačku, ktorá bude pohodlná a moderná, v prvom rade by ste si mali určiť maximálnu možnú veľkosť sedačky. Miestnosť sa nedá nafúknuť a netreba riskovať, že kúpite veľkostne nevyhovujúcu sedačku.

Pomerajte si priestor, kde chcete umiestniť novú sedačku a potom si tieto rozmery spíšte na papier. Až po pomeraní priestorov by ste si mali vyberať novú sedačku.

Ak sa vám aj nepodarí nájsť takú, ktorá by sa vám páčila, je možnosť dať si vyrobiť nové sedacie súpravy na mieru.

Typ sedačky

Keď už budete vedieť veľkosť a rozhodnete sa objednať si sedačku na mieru v Bratislave, alebo v inom meste, rozhodnite sa pre typ sedačky. Rozmery miestnosti a voľného priestoru vás ale budú limitovať a zväčša bude typ sedačky prispôsobovať práve týmto rozmerom.

Do veľkých obývačiek odporúčame účkové sedačky. Do menších zase rohové sedačky. Ak nemáte príliš veľkú obývačku a v obývačke plánujete aj spávať, odporúčame vám kúpiť si rozkladaciu pohovku.

Poťahový materiál a farebné prevedenie

Okrem veľkosti a typu sedačky je potrebné vyberať aj farebné prevedenie sedačky. Vo všeobecnosti odporúčame ísť skôr do neutrálnejších farebných prevedení, ktoré sú nadčasové a dajú sa kombinovať so všetkým možným, čo máte v interiéri.

Zároveň je potrebné vyberať dobrý poťahový materiál, ktorý je oteruvzdorný. Odporúča sa mikroplyš, mikrovlákno, žakar, či žinylka.

Vyberte si sedačku, ktorá bude pohodlná a moderná. Vyberajte si vhodnú veľkosť, správny typ, pekné farebné prevedenie a vhodný poťahový materiál.

Zdroj obrázka:

Autor: fizkes  / Shutterstock.com