Vianočná výzdoba ako z rozprávky

Najkrajšie sviatky v roku, Vianoce, sa pomaly, ale isto blížia. Patríte aj vy k milovníkom vyzdobených ulíc, výkladov či domácností? Poradíme vám, ako si doma vyčarovať rozprávkovú vianočnú výzdobu. A neminúť pritom, ako sa hovorí, majland.

Svetielka, soby, stromčeky či vence

Vianočné dekorácie poskytujú rôzne možnosti, vďaka ktorým si tú pravú výzdobu presne podľa svojej chuti môže vybrať každý. Základ predvianočnej výzdoby najčastejšie tvorí adventný veniec so 4 sviecami. Ten neskôr vystrieda vianočná kytica na stôl a bohato zdobený vianočný stromček.

V mnohých domácnostiach nechýbajú ani vonkajšie svetielka, či vianočná dekorácia pred dvere. No na rozdiel od niektorých iných štátov, u nás stále skôr platí zásada menej je viac. Väčšina ľudí preto uprednostňuje skôr jemné zdobenie, než domácnosť vysvietenú od stropu až po podlahy.

Ale nemusíte sa báť ani takejto výzdoby, určite to nebude krok vedľa. Pretože najkrajšia vianočná výzdoba je tá, ktorá rozžiari vašu tvár úsmevom od ucha k uchu, rozsvieti vo vašich očiach čarovné detské iskričky a rozozvučí vaše srdce ako kostolný zvon. A to dokáže len výzdoba, ktorú si pripravíte presne podľa svojho vkusu. Nekopírujte preto pri tvorbe vianočnej výzdoby susedov či známych, ale riaďte sa svojím srdcom.

Nech žije do it yourself

Príprava vianočnej výzdoby je skvelý čas ako sa naladiť na vianočnú náladu a stráviť príjemné chvíle so svojimi najbližšími. Každá kreatívna duša vie, že najoriginálnejšia výzdoba vznikne vtedy, ak si ju pripravíte svojpomocne. Nebojte sa popustiť uzdu svojej fantázii, zapojte veci, čo ste našli doma či v prírode, doplňte ich umelými kvetmi na aranžovanie, svetielkami či ďalšími dekoráciami a uvidíme, že tohtoročná vaša výzdoba oslní každú návštevu.

Do it yourself návodov je plný internet a všetky sú zamerané na čo najnižšie náklady. Najväčšia investícia, ktorú do takejto vianočnej výzdoby budete musieť vložiť, je preto váš čas. No pri troche trpezlivosti môžete premeniť svoju domácnosť na čarovné prostredie. A zakaždým, keď sa vrátite po celom dni uťahaní domov, budete mať pocit akoby ste prišli do pokojnej rozprávky. Pretože aj v tom má byť to pravé čaro Vianoc. Na chvíľu spomaliť, zabudnúť na každodenný stres a užívať si chvíle s tými, na ktorých skutočne záleží.

Nezabudnite ani na čarovné vône

Naša myseľ vníma podnety nielen zrakom, ale aj ďalšími zmyslami. Podporiť sviatočnú atmosféru vám preto pomôže aj zakomponovanie typických vianočných vôní. Zapojte do výzdoby živú čečinu, voňavé medovníčky či sušené pomaranče. Alebo si vyčarujte vianočnú vôňu vonnou sviečkou či arómo difuzérom.

Pre každého je tá typická vianočná vôňa niečo iné. Zamerajte sa na tú svoju a nechajte ňou rozvoniavať svoj domov.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*