Odhaľte výhody romantických rímskych roliet

Neviete sa rozhodnúť, či staviť na závesy alebo žalúzie? A čo tak zlatá stredná cesta v podobe elegantných rímskych roliet? Očaria aj toho najzarytejšieho odporcu bytových textílií.

Rímske rolety nie sú žiadnou novinkou

Doma, ale aj v kancelárii či v kaviarni to bez správnych doplnkov môže pôsobiť nudne. No pravda je aj taká, že nie každý si potrpí na koberce, dekoračné vankúše alebo závesy. Ak máte stále pocit, že sú vaše okná holé, dotvorte ich praktickými rímskymi roletami, ktoré sa vám vo veľkom prispôsobia.

Keď miestnosť potrebujete ozdobiť či si trocha zastrieť pred dotieravými slnečnými lúčmi, jednoducho stačí potiahnuť za retiazku a v plnej krásne sa pred vami odroluje rímska roletka, ktorá môže byť jednofarebná, vzorovaná či dokonca so štruktúrovaným povrchom. Jednoducho taká, aká najlepšie zapadne do interiéru. Koľajnička, na ktorú sa roluje, pôsobí na okne nenápadne, teda nenarúša dizajn miestnosti.

Dĺžku rímskych roliet si upravujete podľa toho, ako veľmi si prajete v miestnosti spraviť tieň či sa chrániť pred zvedavými pohľadmi druhých.

Všestranné využitie rímskych roliet

Kde všade sa vám nežnosť rímskych roliet zíde? V pracovni, ale pokojne aj v kuchyni či predsieni. Niekto na ich variabilitu nedá dopustiť, a tak ich má v každej izbe. Krásne pôsobia osamote, no v kombinácii so závesmi priestor získa celkom iné črty – vyzerá luxusnejšie a útulnejšie.

Len si predstavte posteľ pod plastovým oknom, ktoré zatemňujú rímske rolety. Plne nahradia ozdobné čelo postele a spálňa získa romantický charakter. Rolety navyše popracujú aj na akustike v miestnosti. Neodškriepiteľnou výhodou rímskych roliet je fakt, že dokážu plne nahradiť záclony a závesy a dotvoria vzhľad okna.

Keďže sú dostupné v rozmanitých šírkach či dĺžkach, máte možnosť ozdobiť akékoľvek okno, menšie panelákové i francúzske okno na rodinnom dome či firme.

Tieto výhody rímskych roliet vás presvedčia

Aké by to bolo chrániť sa pred slnkom, a zároveň nepokaziť dojem z okna? Určite to nie je iba sen. Rímskymi roletami sa chránite pred pohľadmi druhých, pred slnečným žiarením, a zároveň dekorujete okno.

Preto tak často slúžia ako náhrada klasických žalúzií. Takto efektne si môžete ozdobiť nielen domácnosť, ale aj reštauráciu či pracovný priestor (povedzme kancelárie) oddelený sklenenou stenou. Riasenie rímskych roliet, ktoré vzniká ich rolovaním, obmäkčí aj najväčších „tvrďasov“.