Svadobná sezóna 2022 – aké topánky pre svedka, mamu nevesty, hosťa?

So začiatkom novej svadobnej sezóny 2022 sa oplatí zoznámiť sa s najnovšími trendmi v oblasti dámskej svadobnej obuvi. Aké topánky by ste mali nosiť na svadbu a na vesielku v nadchádzajúcej sezóne?

Obsah

Prečo sú topánky také dôležité?

Mohlo by sa zdať, že pri dámskom oblečení na svadbu sú najdôležitejšie šaty či iný druh oblečenia, ktorý si žena vyberie. Zatiaľ čo oblečenie má naozaj veľký význam, obuv, ktorú pridávame, je tiež veľmi dôležitá. Zle zvolené topánky môžu úplne pokaziť efekt šiat a správne zladené k outfitu – ešte viac vylepšia celú štylizáciu.

Pokiaľ ide o obuv – vo väčšine svadobných štylizácií dobre fungujú klasické riešenia, ktoré sa dajú uplatniť aj pri mnohých neskorších príležitostiach. To znamená, že investíciou do dámskych svadobných topánok za ne môžeme zaplatiť o niečo viac s vedomím, že budú znovu použité.

Dámske ihličkové podpätky – klasika žánru

Dámske ihličkové opätky sú absolútnou klasikou, ktorá poslúži ako svedkyni, tak aj inému hosťovi. Topánky na vysokom opätku v univerzálnej farbe (čierna je vždy v móde!) Budú skvelým typom obuvi, ktorá navyše skvele poslúži na dennej báze.

Tieto typy topánok sú také všestranné, že budú dobrou voľbou pre väčšinu štylizácií – tých jednoduchých aj tých s pazúrikom.

Poltopánky na opätku

Dámske poltopánky na opätku sú výbornou voľbou najmä do chladnejších dní. Vďaka niečo plnšiemu strihu v porovnaní s ihličkovými opätkami vám poltopánky okrem iného umožnia zachovať optimálny tepelný komfort koncom jari, ale nielen vtedy.

Dámske poltopánky dokonale doladia šaty mini, midi a maxi strihu, ale aj dámske overaly či kostýmy. Rovnako ako v prípade vysokých opätkov, aj tu sa oplatí zvoliť univerzálne farby – najmä ak chcete mať možnosť opäť si ich obuť.

Kožené dámske mokasíny

Kožené dámske mokasíny sú dokonalým nadčasovým riešením, ktoré bude fungovať aj v nadchádzajúcej svadobnej sezóne 2022. Tieto topánky sú obzvlášť dobrou voľbou pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu alebo jednoducho nechcú nosiť topánky na vysokom opätku. Vďaka miernemu zvýšeniu umožňujú mokasíny získať dokonalý vzhľad nôh a zároveň nezaťažujú chrbticu tak ako topánky na vysokom opätku.

Dámske mokasíny vyrobené z kože budú skvelou voľbou aj pre dámy, ktoré chcú investovať do obuvi, ktorá sa dá nosiť aj na dennej báze. Vďaka univerzálnemu strihu poskytujú mokasíny pohodlie v mnohých situáciách – aj pri celonočných radovánkach na svadbe!

Správny výber topánok pre svadobného hosťa môže ovplyvniť pohodlie v tento výnimočný deň. Je potrebné pripomenúť, že okrem vzhľadu je dôležitý aj komfort nosenia, a preto by sa topánky – najmä tie, ktoré budeme nosiť dlhé hodiny – nemali vyberať podľa ceny, ale podľa toho, ako sa prispôsobia nohe, vzhľadu a pohodlia pri používaní.