Zimný fusak – ochráňte svoje bábätko pred chladom!

Asi nie je žiadnym prekvapením, že novo-narodené bábätká a dojčatá sú veľmi náchylné na chlad. Keď sa s nimi vyberiete na zimnú prechádzku, prípadne jazdu autom, je potrebné účinne ich chrániť. A práve tu sa k slovu dostáva zimný fusak. Aké výhody prináša?

Podchladenie je u bábätiek veľmi nebezpečné, keďže môže vyústiť do vážnych zdravotných problémov. Každý správny rodič vie, že v zimnom období je dôležité dieťatko obliecť do viacerých vrstiev oblečenia. To je však častokrát náročné a zdĺhavé. Ani samotné dieťatko sa v toľkých vrstvách obvykle necíti komfortne. A práve preto sa oplatí využívať zimný fusak.

Ten je vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré odolajú aj teplotám menej ako 0 stupňov Celzia a udržia bábätko v teple. Veľkým benefitom je taktiež všestrannosť zimného fusaku. Využíva sa najmä pri kočíkovaní, avšak hodí sa aj pri krátkych zimných jazdách autom, či prenášaní bábätka vo vonkajšom prostredí.

Praktické riešenie – rastúci zimný fusak

Pri výbere fusaku je dôležité dbať na jeho veľkosť, aby korešpondovala s rozmermi dieťatka. Pokiaľ nechcete každých niekoľko mesiacov kupovať nový, je tu praktické riešenie – takzvaný rastúci fusak. Ten je vybavený jedinečným systémom, pomocou ktorého sa dá jednoducho zväčšovať a zmenšovať. Vždy ho tak viete presne prispôsobiť veľkosti bábätka.

Na materiáli záleží!

Keď budete kupovať zimný fusak pre vášho potomka, dávajte si pozor na kvalitu materiálov. Vonkajšia vrstva by mala byť odolná voči vode a silnému vetru. Vnútorná vložka sa zas obvykle vyrába z ovčej vlny, kožušiny, syntetických tkanín či špeciálnych dutých vlákien, ktoré sa vyznačujú schopnosťou rýchlo zohriať. Dieťatku tak bude teplo ihneď po vložení do fusaku.

Tak neváhajte a ochráňte svoje dieťa pred nekompromisnou zimou pomocou kvalitného fusaku aj vy!