Ako si zariadiť malú spálňu

Zariadiť menšie izby môže byť pre niekoho problém, obzvlášť pri spálni, ktorá neslúži len na oddych a spánok, ale slúži aj ako miestnosť, kde si dávame všetko svoje oblečenie.

Ak máte malú spálňu, ako si ju zariadiť, aby sa vám v nej dobre oddychovalo a spalo?

Ako prvú umiestňujte posteľ

Najdôležitejšia súčasť spálne by mala byť umiestňovaná ako prvá. Do malej spálne odporúčame kupovať postele z drevotriesky ideálne s úložným priestorom. Ak sa vám nepodarí zohnať posteľ so zabudovanými úložnými priestormi, môžete si ich vytvoriť, a to s pomocou uzatvárateľných plastových boxov.

Čo sa týka rozmerov, uprednostňujte skôr klasický rozmer 200×160 cm. Čelo postele nedávajte úplne ku stene. Miestnosť tak bude pôsobiť vzdušne.

Vstavané skrine/ rohové šatníkové skrine

Ak si chcete zariadiť malú spálňu a chcete mať v nej aj dostatok úložného priestoru na oblečenie a doplnky, uprednostňujte výrobu nábytku na mieru. Dajte si vyrobiť vstavané skrine alebo rohové šatníkové skrine, ktoré poskytnú dostatok úložného priestoru, ale zároveň vám z miestnosti zbytočne neukroja veľa miesta. Vstavané skrine by mali mať dostatok políc, ale aj dostatok miesta na vešanie. Nesmú chýbať ani výsuvné vešiaky, ktoré vám umožnia jednoduchšie sa dostať ku konkrétnym doplnkom a oblečeniu.

Skrine odporúčame vyberať skôr vo svetlejších odtieňoch. Tmavému nábytku dajte v malej spálni zbohom. Zbytočne by vám miestnosť ešte viac zmenšil. Porozhlédnotu se můžete třeba v tomto obchodě.

Ak potrebujete viac úložného priestoru, skúste si kúpiť aj menšiu komodu s kvalitnými úchytkami na nábytok.

Svetlé steny a svetlý bytový textil

V malej spálni nepoužívajte tmavé farby. Čo sa týka stien, vyberajte si svetlé prírodné farby. Automaticky k nim laďte svetlý bytový textil – koberčeky, závesy, deky, posteľné prádlo.

Odporúčame svetlú sivú, bielu, slonovinovú, béžovú, či svetlú hnedú farbu.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu  / Shutterstock.com