Ako si zariadiť jedáleň prepojenú s obývačkou

V moderných rodinných domoch sa obývačky prepájajú s jedálenskou časťou a dokonca aj kuchyňou. Ak si práve staviate rodinný dom a nápad s prepojením obývačky s jedálňou sa vám pozdáva, ako si zariadiť tieto veľmi dôležité miestnosti v domácnosti?

Kamenný obklad na stene

Ak si chcete zariadiť jedáleň prepojenú s obývačkou, odporúčame vám niektoré steny obložiť interiérovým kamenným obkladom. Obklad odporúčame farebne zladiť s podlahovými krytinami, resp. s nábytkom, ktorý v tejto miestnosti nesmie chýbať.

Investujte do pravého kameňa. Jedná sa o kvalitný nadčasový prvok interiérových priestorov, ktorý krásne vynikne najmä pri krbe. Ak si teda dávate do jedálne prepojenej s obývačkou aj krb, nechajte ho vyniknúť práve kamenným obkladom v jeho okolí.

Ak sa obávate, že by vám krb dostatočne nevykúril túto miestnosť, odporúčame použiť krbový ventilátor. Odporúčame ale investovať do výkonnejších krbových ventilátorov.

Leklá veľkoformátová dlažba

V jedálenskej časti prepojenej s obývačkou neodporúčame dávať klasické laminátové, či vinylové podlahy, aj keď sú cenovo prijateľnejšie ako kamenná dlažba. Vyberte si lesklú veľkoformátovú dlažbu ideálne z prírodného kameňa v svetlých odtieňoch. V týchto priestoroch si ale môžete dovoliť aj tmavšie farby, nakoľko priestor bude veľký a miestnosť dostatočne presvetlená, aby ste si mohli dovoliť ísť aj do tmavších farieb. Dávajte potom pozor, aby vám farebne nevynikali práve dymovody, ktoré zabezpečujú odvod spalín do komína.

Ak si vyberiete svetlé odtiene podlahy a aj obkladu, uprednostňujte nerezové dymovody. Ak ale pôjdete do tmavších odtieňov, odporúčame skôr oceľové dymovody.

Nábytok z masívu a účková sedačka

V jedálni prepojenej s obývačkou by mali dominovať okrem krbu/krbovej vložky, lesklej kamennej dlažby a kamenného obkladu aj nábytok z masívu a veľká účková sedačka.

Nábytok odporúčame ladiť s podlahou a obkladom. Sedačku zase vyberajte v neutrálnych farbách, ideálne v odtieni sivej.

Zdroj obrázka:

Autor:  JR-stock / Shutterstock.com