Tieto aktivity budú vaše psíky milovať

Aktivity s vašim psom posilňujú vaše vzájomné puto, ale zároveň mu poskytujú fyzickú a mentálnu stimuláciu. Vďaka tomu je zlepšené jeho celkové zdravie. Či už máte doma nové šteniatko, alebo potrebujete pár tipov na stráženie psíka, z týchto nápadov si určite vyberiete.

Obsah

Naučte psíka nový trik

Starší, mladší – na veku v skutočnosti nezáleží. Pes by sa mal, rovnako ako človek, stále učiť nové veci. Skúste sa príjemne zblížiť cez učenie sa nových trikov, ktoré neskôr ukážete priateľom. Nezabudnite na motiváciu, ideálne v podobe granúl Primordial, ktoré sú ľahko stráviteľné. Môžete si vymyslieť niečo zábavné, ako tanec, alebo vziať psa na ihrisko a vyskúšať s ním agility, iba pre zábavu.

Prechádzka na nových miestach

Aj psy potrebujú nové podnety a zážitky. Tak, ako si my užívame dovolenku a dokážeme z pobytu v inom meste načerpať veľa energie, aj psíky zabojujú s nudou, náznakmi lenivosti a možno aj so strachom z väčšieho množstva ľudí. Vezmite psíka na lúku, na ktorej ešte nebol, prípadne na cestu na neďaleký hrad.

Deň pri jazere

Možno zistíte, že váš pes je napoly morská panna – a my sa tomu nebudeme vôbec čudovať. Najmä počas horúcich dní je relax pri vode pre psy skvelou zábavou. Nezabúdajte však na to, že nie každý psík vie automaticky plávať. Našťastie, voda ponúka aj iné aktivity – zoberte ho, napríklad, na paddle board alebo člnkovať sa. Pre rôzne rasy psov sú dostupné aj záchranné vesty, aby bol deň pri vode bezpečným a príjemným zážitkom.

Hlavolam pre psíka

Internet je plný nápadov ako potrápiť hlavu svojho domáceho miláčika pomocou doma vyrobených hračiek. Schovajte, napríklad, obľúbené Dogs Chef granule na dno plechu na muffiny – do každého košíčka zopár kusov. Potom do košíčkov vložte loptičky rôznych veľkostí a celý plech položte na zem. K dobrotám sa dostane až keď povyberá loptičky. Jednoduché a zábavné!

Hra s vodou, suchými listami alebo snehom

Bez ohľadu na počasie, pravdepodobne v každom ročnom období nájdete na dvore či v parku jednu z týchto možností. Postrekovač alebo hadica dokáže psa rozšantiť rovnako ako kopa lístia, ktorú budete rozhadzovať. Jemná guľovačka alebo zhadzovanie snehu z konárov stromov je pre väčšinu psov rovnaká zábava. Samozrejme, dbajte na bezpečnosť a vyhnite sa citlivým miestam ako sú oči a uši.

Párty pre psích priateľov

Zábava pre ľudí i pre zvieratká – vy sa pohrajte s detailmi ako sú koláčiky v tvare psích labiek a výzdoba v štýle „všetko, čo má môj pes rád“. Pre štvornohých priateľov môžete pripraviť prekážkové dráhy, malý bazén na osvieženie sa, alebo naplánovať dlhú prechádzku. Nemali by chýbať dobroty a extra porcia arašidového masla, ktoré väčšina psov absolútne zbožňuje.

Domáce kino

Keď sme doteraz hovorili o aktivitách, pri ktorých sa psík vybehá a vybije čo najviac energie, je čas trochu spomaliť. Niekedy iba chcete byť spolu a užívať si prítomnosť toho druhého. Doprajte si domáce kino s hitmi ako je 101 dalmatíncov alebo Beethoven. Deka na gauči a škrabkanie za ušami sú automaticky súčasťou balíčka, však?

Spievajte svojmu psíkovi

Viete si predstaviť lepšie publikum? Psy milujú, keď im venujeme našu plnú pozornosť a rozprávame sa s nimi. Posuňte to ešte o level vyššie a zaspievajte mu, aj keď máte pocit, že spievať vôbec neviete. Domáci miláčikovia neposudzujú kvalitu a ocenia vás aspoň za snahu. Bonusový tip: čím vyššie tóny vytiahnete, tým viac zábavy si užijete.

Psia manikúra

Máloktorý psík si nechá s radosťou strihať pazúriky. Paradoxne, keď vezmete do ruky lak na nechty, väčšina psov sa zmení na VIP dámy, ktoré si pokojne nechajú farebne vyzdobiť svoje labky. Nezabudnite na konci urobiť zopár fotiek a doplniť tak zábavnú fotografiu do rodinného albumu.