Aký dizajn a farbu dverí vybrať do novostavby?

Sťahujete sa do nového domu a nechcete nič nechať na náhodu? Nezabudnite na problematiku dizajnu a správnych farieb dverí, aby ste sa v novostavbe cítili naozaj ako doma.

Určite nie je na mieste len tak vojsť do obchodu a v rýchlosti vybrať prvé dvere, ktoré uvidíte. Nejde o spontánne rozhodnutie, prihliadať treba na viacero faktorov a samozrejme, že záleží najmä od vašich preferencí.

Interiérové dvere ovplyvňuje aj ich materiál

V prvom prípade myslíte na materiál, z ktorého sú vyrobené. Ten by mal zapadnúť do štýlu vášho domova. Na mieste stojí aj otázka, či ich budete potrebovať v odolnejšom a masívnejšom prevedení alebo vám postačia ľahšie. Toto všetko bude mať vplyv aj na cenu dverí. Interiérové dvere zrejme budú dlhodobou investíciou, teda netreba určite na nich šetriť. Ešte pred výberom dverí si premyslíte, kde budú umiestnené a či sa o ich nasadenie postaráte sami. V takom prípade vám odporúčame predvŕtané zárubne a dvere, čo vám ušetrí čas a nemusíte pri ich inštalácii myslieť na odbornú pomoc.

Každá farba dverí dodá novostavbe iný charakter

Či už ide o posuvné dvere, tie medzi miestnosťami či dokonca vchodové, svoju rolu tu určite zohrá aj ich farba. Podľa niektorých by mali v celom dobe disponovať jednou farbou, s čím mnohí nesúhlasia. V prvom prípade ide o zladenie so sfarbením vybavenia a stien, čím dostanete organický a jednotný dizajn. To sa bude hodiť napríklad v spálni. Ak sa však prikloníte ku farebným kombináciám, otvárajú sa vám zaujímavé vnemové možnosti. Dvere so studenými farbami v kombinácii s podobne farebne orientovanými stenami môžu pomôcť k dokonalému odpočinku a relaxu. Ide najmä o modrú farbu. Jej tmavšie odtiene vedia priestor opticky zmenšovať. Chcete zmeniť farbu dverí sami? Pozor na to, či sú vyrobené materiálu, ktorý môžete pokryť inou farbou. V tomto prípade je najvhodnejšie drevo. Svoje požiadavky na farebné odtiene majú aj vchodové dvere. Červená farba napríklad pritiahne pozornosť a dodáva budove pocit sebavedomia a sily, pri oranžovej prevláda optimizmus, nadšenie a povzbudenie. Ak nechcete priťahovať pozornosť, vsaďte na šedé farby, jednou z najviac obľúbených farieb je čierna pre svoju formálnosť a sofistikovanosť.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*