Ako vybrať tú najlepšiu klietku pre hlodavce?

Rozhodli ste sa, že svojmu štvornohému miláčikovi doprajete nový domov? Hoci výber klietky pre hlodavce môže na prvý pohľad vyzerať jednoducho, mali by ste poznať niekoľko vecí, ktoré je dobré zvážiť. Budete tak mať istotu, že klietka bude robiť radosť nielen zvieratku, ale aj vám.

Hneď prvým parametrom, ktorý je potrebné pri výbere klietky zvážiť, je veľkosť. Samozrejme, pre králika bude potrebná väčšia klietka ako pre myši. Zmerajte si dostupný priestor vo vašej domácnosti a vyberte model klietky, ktorý bude ideálnym kompromisom medzi komfortom zvieraťa a vašimi možnosťami.

Pokiaľ vyberáte klietku do domáceho prostredia, všímajte si výšku spodnej plastovej vaničky. Ak je príliš nízka, hrozí, že zvieratko bude pri pohybe vyhadzovať piliny von z klietky a robiť neporiadok. Z hľadiska údržby je tiež dôležité, aby sa plastová vanička dala oddeliť od klietky. Takéto klietky pre hlodavce sa dajú jednoduchšie umývať.

Príslušenstvo klietky

Aby sa vaše zvieratko cítilo v klietke pohodlne, malo by mať k dispozícii nejaký úkryt, do ktorého sa môže schovať. Ten je už často súčasťou klietky. Pre menšie hlodavce, napríklad, myši alebo škrečky, je vhodné voliť klietky s viacerými etážami. Zvieratká sa tak nikdy nebudú nudiť a opticky takáto klietka vyzerá oveľa zaujímavejšie.

Dobrým príslušenstvom môže byť aj priestor na ukladanie sena, prípadne inej potravy. Myslite taktiež na ukotvenie napájačky s vodou.

Dostatočne veľký vstupný otvor

Na klietke si všímajte aj to, aké veľké sú dvierka. Pokiaľ sú príliš malé, môžete mať problém s vyberaním zvieratka, prípadne s kŕmením. Veľké klietky, ktoré sú určené pre väčšie zvieratá, majú obvykle otvárateľnú celú prednú časť. Manipulácia je tak veľmi jednoduchá.

V neposlednom rade, klietku si môžete vyberať aj podľa farby tak, aby dokonale zapadla do vášho obydlia.