Ako si vybrať matrac pre alergikov

Posteľ môže byť nebezpečná aj pre alergikov. Jednotlivé materiály aj drahého matraca môžu vyvolať takýto útok a nekvalitná výplň nakoniec spôsobí neduh aj zdravému človeku.

Alergické reakcie sú nepriateľom pokojného spánku. Bez dostatočného odpočinku bude človek často unavený a podráždený. Často je to spôsobené prachom, nečistotami a baktériami, ktoré sa hromadia počas používania matraca, preto je dôležité zvoliť správny materiál výrobku a starať sa o matrac.

Obsah

Hypoalergénne materiály

  • polyuretánová pena – penový materiál plnený plynom je inertný voči hmyzu, nezhromažďuje veľa prachu;
  • kokosové vlákno vyrobené z kokosového vlákna – má potenciál pre alergénnosť 3% na sto a zároveň dodáva matracu pevnosť, ortopedický efekt, odolnosť proti hmyzu a plesniam;
  • syntetický latex – bez zápachu, elastický a priedušný.

Vhodná je aj BIO a studená HR pena.

Ako si vybrať hypoalergénny matrac

Okrem materiálu venujte pozornosť aj ďalším kritériám:

Priepustnosť vzduchu

Akýkoľvek hypoalergénny materiál by mal byť priedušný. Kokosové vlákno, latex a pena sú jemne pórovité. Poskytujú dobrú ventiláciu, sú príjemné a neobsahujú alergény a hustá štruktúra dobre podporuje telo.

Poťah

Uprednostnite model s odnímateľnou podložkou na matrac alebo si ho kúpte samostatne. Je žiaduce, aby poťah bol pevný, bez prešívania a vyrobený z kvalitnej syntetiky.

Cena

Matrace z hypoalergénnych materiálov nie sú lacné. Zároveň získate komfort, plnohodnotný odpočinok, zdravotnú nezávadnosť a benefity pre telo. Navyše kvalitný výrobok vydrží dlhšie.

Postupom času sa prach a nečistoty, ktoré vyvolávajú alergie, usadia na akomkoľvek matraci, takže aj modely vyrobené z ekologických a hypoalergénnych materiálov vyžadujú starostlivosť.

Ako udržiavať matrac čistý

Pre alergikov je vhodné matrac vymeniť raz za 5 rokov. Ale s dostatočnou starostlivosťou môžete produkt udržať čistý a bezpečný dlhšie. Základné hygienické pravidlá sú nasledovné:

Vysávanie

Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť prachu, ako hlavného zdroja alergénov. Vysávač tiež odstráni kliešte a všetky nečistoty, ktoré sa na matraci počas používania nazbierajú. Uistite sa však, že je kefka čistá. Po vyčistení podlahy matrac nevysávajte.

Čistenie

Nikdy nenamáčajte matrac! Čistenie mäkkou špongiou, sprejom, vlhčenými utierkami a pod. Vhodný je aj špeciálny dezinfekčný prostriedok, mastenec alebo sóda.

Niektorí ľudia môžu byť alergickí na určité „chemické“ vône. Nové veci zvyčajne majú tento zápach. Aby ste sa toho zbavili, vetrajte produkt na balkóne počas dňa.

Odnímateľný poťah je dôležitý detail! A je skvelé, ak je viacvrstvový. Podložku na matrac je vhodné prať každý mesiac. To ochráni produkt pred prenikaním prachu a nečistôt hlboko do materiálu.

Vyberajte si kvalitné syntetické materiály a dodržujte správnu hygienu matraca – nech je váš spánok silný, pokojný a bez alergií!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*